SFŽP ocenil pasivní dům pro seniory

05.09.2014

Státní fond životního prostředí ČR je partnerem letošního již 22. ročníku soutěže Stavba roku 2014.

Cílem celostátní soutěže je přiblížit laické i odborné veřejnosti nejzajímavější stavby uplynulého roku. Tradičně bude uděleno pět titulů Stavba roku bez rozlišení pořadí, které vzejdou z 15 nominací. Slavnostní vyhlášení proběhne 9. října v Senátu.

Ve čtvrtek 4. září proběhl nominační večer, při němž byly uděleny ceny ve vedlejších soutěžích. Cenu Státního fondu životního prostředí ČR za energetickou úspornost a efektivnost udělil ředitel fondu Petr Valdman pasivnímu bytovému domu pro seniory v Modřicích. „Rozhodli jsme se udělit cenu za výstavbu budovy v moderním pasivním standardu, ohleduplné k životnímu prostředí a šetřící energie. To jsou oblasti, které fond propaguje a dotačně podporuje ve svých programech, a podpořil dotací i tento projekt," vysvětlil Valdman.

Mezi stavbami nominovanými na hlavní cenu Stavba roku je i Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání (KCEV) ve Vrchlabí zřízené a provozované KRNAP. „Naším favoritem na hlavní cenu je krkonošské vzdělávací centrum a to nejen proto, že státní fond na jeho stavbu finančně přispěl z Operačního programu Životní prostředí, ale zejména proto, že je místem osvěty v krásném prostředí našich nejvyšších hor," uvedl Petr Valdman. KCEV je objekt s ambicí vytvořit budovu, která bude vzorovým příkladem ekologického přístupu ve stavění a trvale udržitelného vzdělávání. Stavba environmentálního centra byla podpořena z Operačního programu Životní prostředí částkou 75 milionů korun.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.