Projekty OPŽP v zásobnících

05.08.2014 
Ministr Richard Brabec podepsal v úterý 5. srpna rozhodnutí o udělení dotace ze stávajícího Operačního programu Životní prostředí dalším stovkám projektů.
Většina projektů je z nových výzev vyhlášených novým vedením MŽP a SFŽP. Novinkou je, že dotaci mají šanci získat ještě letos i ti žadatelé, jejichž projekty podpis ministra sice zatím nezískaly, ale byly zařazeny do tzv. zásobníků projektů.

Projekty v zásobnících
Podle ředitele Státního fondu životního prostředí ČR Petra Valdmana mají šanci na podporu nově i ty projekty, které nebyly Řídicím výborem OPŽP ministrovi životního prostředí doporučeny k podpisu, ale byly zařazeny do tzv. zásobníků projektů. To se týká stovek projektů, které žadatelé podali ve výše uvedených výzvách.
„Všechny projekty v zásobnících, u nichž jejich žadatelé doloží, že jsou schopni zrealizovat předmět podpory do konce letošního roku, budou automaticky a neprodleně předloženy ministrovi životního prostředí k podpisu. Šanci získat podporu mají tedy i ti žadatelé, jejichž projekty nyní skončily v zásobnících projektů," uvedl Petr Valdman.
Všichni žadatelé, jejichž projekty ministr už schválil k realizaci, anebo byly vloženy do zásobníků projektů, budou dle Valdmanových slov o dalších nutných krocích k získání podpory z OPŽP písemně vyrozuměni v nejbližší době.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.